Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Kto sędzią #WPŁPOG?

 

W 26. kolejce LOTTO Ekstraklasy Wisła Płock będzie podejmować Pogoń Szczecin. Kolejne spotkanie Nafciarzy poprowadzi Mariusz Złotek ze Stalowej Woli, który będzie miał możliwość skorzystania z systemu wideoweryfikacji VAR, obsługiwanego przez Tomasza Kwiatkowskiego i Krzysztofa Myrmusa. Asystentami sędziego Złotka będą natomiast Radosław Siejka i Bartosz Heinig, a rolę sędziego technicznego pełnić będzie Mariusz Korpalski.

Sędzia Złotek w obecnym sezonie prowadził jedno spotkanie z udziałem naszej drużyny. Miało to miejsce w 9. serii gier, gdy na wyjeździe ulegliśmy Cracovii 1:3, a Wiślacy ukarani zostali dwoma żółtymi kartkami. 

W poprzednich rozgrywkach rozjemca ze Stalowej Woli sędziował trzy kolejne mecze z naszym udziałem. Miało to miejsce w 5., 12. oraz 29. kolejce, gdy płocczanie wygrali w Niecieczy z Sandecją Nowy Sącz 1:0, ulegli Jagiellonii Białystok 1:2 i pokonali Piasta Gliwice 1:0 w Płocku. We wspominanych starciach rozjemca ze Stalowej Woli pokazał w sumie jedenaście żółtych kartek (pięć Wiślakom) i podyktował jeden rzut karny - wykorzystany przez Arvydasa Novikovasa.

W przeszłości Pan Złotek jeszcze dziewięciokrotnie sędziował Nafciarzom. Po raz pierwszy miało to miejsce 5 kwietnia 2008 roku, w starciu z Pelikanem Łowicz. Naszych graczy żółtymi kartkami upomniał w sumie 21 razy. Bilans tych konfrontacji to 4 zwycięstwa, 3 remisy i 3 porażki, a stosunek bramek to 16:10. Co ciekawe w potyczkach z Kolejarzem Stróże oraz Lechią Gdańsk podyktował dla rywali dwa rzuty karne, które obronili Boris Pesković i Seweryn Kiełpin

 

OBSADA SĘDZIOWSKA 26. KOLEJKI LOTTO EKSTRAKLASY

15 marca (piątek): 
Wisła Płock - Pogoń Szczecin, godz. 18:00, sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola). 
Lech Poznań - Górnik Zabrze, godz. 20:30, sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). 

16 marca (sobota): 
Jagiellonia Białystok - Korona Kielce, godz. 15:30, sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). 
Zagłębie Sosnowiec - Lechia Gdańsk, godz. 18:00, sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). 
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław, godz. 20:30, sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). 

17 marca (niedziela): 
Piast Gliwice - Miedź Legnica, godz. 15:30, sędzia: Wojciech Myć (Lublin). 
Zagłębie Lubin - Arka Gdynia, godz. 15:30, sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). 
Wisła Kraków - Cracovia, godz. 18:00, sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni