Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Łącznie pięciu zagrożonych, rywale bez Boguskiego

 

Dwóch zagrożonych w drużynie Radosława Sobolewskiego po zwycięskich Derbach Mazowsza, a do tego trzech zawodników muszących uważać w obozie naszego najbliższego przeciwnika Wisły Kraków. W sumie po trzy żółte kartki na koncie ma więc pięciu piłkarzy, a zagrać w niedzielnym spotkaniu Wisły Płock z Wisłą Kraków nie może Rafał Boguski.

W sezonie 2019/2020 Nafciarze zobaczyli już 21 żółtych kartek, co jest jednym z najwyższych wyników w ekstraklasowej stawce pod tym względem. Najwięcej aż czterokrotnie karany był Damian Rasak, a w pojedynku przeciwko Legii Warszawa po raz trzeci w rozgrywkach upomniani zostali Mateusz Szwoch i Jakub Rzeźniczak, który tym samym dołączyli do grona zagrożonych. Poza nimi kartki w zaległym meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy obejrzeli rezerwowi: Giorgi Merebashvili i Piotr Tomasik, dla których były to upomnienia numer dwa.

Wisła Kraków ma na swoim koncie nieco mniej kartek - w sumie 19, wliczając bezpośrednią czerwoną dla Rafała Boguskiego, który tym samym w 9. serii gier ligi będzie przymusowo odpoczywał. Poza nim w ostatnim starciu Białej Gwiazdy z Koroną Kielce żółte kartki "otrzymali" Kamil Wojtkowski i David Niepsuj, który został trzecim obrońcą z 3. żółtą kartką w ekipie trenera Macieja Stolarczyka. Poza nim na baczności muszą mieć się Lukas Klemenz i Maciej Sadlok.

 

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z regulaminem rozgrywek zawodnik musi pauzować:
- po czwartym napomnieniu - 1 mecz
- po ósmym napomnieniu - 1 mecz,
- po dwunastym napomnieniu - 2 mecze,
- przy każdym kolejnym co czwartym napomnieniu (szesnastym, dwudziestym itd.) - 2 mecze.

 

ZAGROŻENI (po 3 żółte kartki):

- Jakub Rzeźniczak, Mateusz Szwoch (Wisła Płock),

- Lukas Klemenz, David Niepsuj, Maciej Sadlok (Wisła Kraków).

 

ZAWIESZONY:

- Rafał Boguski (Wisła Kraków) - za czerwoną kartkę.

 

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni