Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Marazas młodzieżowcem 2018 roku na Litwie!

 

Zawodnik Wisły Płock - Justinas Marazas zdobył prestiżowy tytuł najlepszego młodego piłkarza roku 2018 na Litwie w plebiscycie organizowanym przez tamtejszą federację i wczoraj w Wilnie odebrał nagrodę.

Marazas, który znalazł się w trójce nominowanych do zdobycia nagrody w głosowaniu na najlepszego młodego piłkarza na Litwie w 2018 roku, pokonał Justasa Lasickasa z Jagiellonii Białystok oraz Giedriusa Matulevičiusa z klubu Suduva Marijampole.

Duży wpływ na taką ocenę naszego zawodnika miały dobre występy w FK Trakai pod wodzą między innymi Kibu Vicuñy oraz w młodzieżowej reprezentacji Litwy. Urodzony 23 lutego 2000 Litwin w 2018 roku wystąpił bowiem w 30 spotkaniach klubu z którego jest do nas wypożyczony i zanotował w nich 7 bramek oraz 3 asysty.

Pod koniec roku zadebiutował także w reprezentacji do lat 21 i w meczu z rówieśnikami z Finlandii strzelił debiutanckiego gola w kadrze młodzieżowej. Wcześniej z powodzeniem grał w drużynie Litwy U-19, a zainteresowanie jego osobą w kontekście gry w pierwszej reprezentacji wyrażał selekcjoner Edgaras Jankauskas.

 

Justinas, gratulujemy!

 

 

 

Fot. Lietuvos futbolo federacija
Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni