Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Na początek balon i hala

 

9 stycznia zawodnicy Wisły Płock oficjalnie wznowili treningi po zimowej przerwie. W środowe popołudnie na sztucznych boiskach, krytych halą pneumatyczną trenowało 25 zawodników, a w czwartek do grupy dołączył Giorgi Merebashvili.

Pierwsze dni zajęć poświęcone są wprowadzeniu drużyny do treningów, po blisko trzytygodniowych urlopach. - Dopiero zaczynamy, a mamy miesiąc do pierwszego meczu o punkty z Legią Warszawa. Okres przygotowawczy jest w naszym przypadku podzielony na trzy etapy. W pierwszym w Płocku będziemy trenować do 18 stycznia - powiedział Kibu Vicuña.

Zarówno w środę jak i czwartek Nafciarze pracowali z piłkami na sztucznych boiskach krytych halą pneumatyczną. W pierwszych tegorocznych zajęciach udział wzięło 25 graczy, wśród których był między innymi nasz najnowszy nabytek z Hiszpanii - Ángel García Cabezali.

- Ángel jest wychowankiem Realu Madryt, w którym spędził jedenaście lat. Ja dobrze pamiętam drugą drużynę "Królewskich", która w sezonie 2012/2013 występowała w Segunda Division. Byli tam wtedy między innymi: Morata, Lucas Vasquez, Jese, Nacho, Casemiro, Fabinho czy Cherysev, a więc zawodnicy, którzy teraz grają w topowych drużynach. Poziom drugiej ligi w Hiszpanii naprawdę  jest wysoki, a na takim Angel ostatnio występował - najpierw w Realu Valladolid, gdzie mając 23 lata był jednym z kapitanów drużyny, a potem w Culturalu Leonesa. Mam nadzieję, że będzie dla nas wzmocnieniem - tłumaczył szkoleniowiec Wisły Płock.

W treningach uczestniczą też chociażby: Radosław GałązkaAleksander Pawlak oraz Piotr Zieliński, jak również powracający z wypożyczenia do Pogoni Siedlce - Patryk Szczepański.

Na pierwszym spotkaniu drużyny po zimowej przerwie zabrakło: Caló Oliveiry, Semira Štilicia, Ricardinho, Nico Vareli, Mateusza Szwocha oraz Giorgiego Merebashviliego, który dołączył do zespołu w czwartkowy poranek.

- W pierwszym tygodniu najważniejsze będą piątkowe ćwiczenie na hali. W środę i czwartek pod balonem miał miejsce trening wprowadzający, a w sobotę po raz pierwszy będziemy pracować na świeżym powietrzu. W następnym tygodniu - od poniedziałku do czwartku - będziemy trenować podwójnie. Rano bardziej fizycznie na hali i siłowni, a po południu już na boisku taktycznie - będziemy ćwiczyć to co chcemy grać, dlatego też przygotowujemy się na pierwszy sparing, który w piątek zagramy z Pogonią Siedlce - zakończył trener Vicuña.

 

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni