Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Takiego weekendu jeszcze nie było.

 

W najbliższych dniach na murawie pojawi się wszystkie 9 zespołów reprezentujących Stowarzyszenie Sportu Młodzieżowego Wisła Płock, a dla niektórych z nich będą to już kolejne mecze w tym tygodniu.

Dotyczy to m.in. 11-latków Emila Pniewskiego, którzy już we wtorek pokonali na bocznym boisku Stadionu im. Kazimierza Górskiego FEA Gostynin 8:1 po bramkach: Kacpra Kuczyńskiego (trzech), Ksawerego Jeżewskiego (dwóch), Przemysława Gapińskiego, Kacpra Kochanka i Damiana Tomali (wszyscy po jednej), a już w piątek o 16:00 zagrają na wyjeździe z Deltą Słupno - młodzi wiślacy rywalizują w I Lidze Okręgowej D2 (to odpowiednio 6. i 7. kolejka rozgrywek).

- Początek spotkania był dla nas bardzo trudny, ale to przede wszystkim z powodu niesprzyjającej aury, z którą walczyliśmy przez pierwsze 15 minut - relacjonuje Pniewski. - Na szczęście później wyszło już słońce i można było zacząć grać w piłkę, co tego dnia wychodziło nam dosyć dobrze. Spokojnie budowaliśmy swoje akcje, wliczając w to wszystkie formacje, długo utrzymywaliśmy się przy piłce i umiejętnie przenosiliśmy ciężar gry z jednej strony na drugą, a kiedy nadarzała się okazja, stwarzaliśmy zagrożenie pod bramką przeciwników. Ponadto warto pochwalić współpracę w pionie naszych bocznych obrońców i skrzydłowych, bo dzięki ich grze bez piłki nasi środkowi pomocnicy mogli się wykazać przeglądem pola i kreatywnością.

Tego samego dnia swój mecz w 6. kolejce I Ligi Okręgowej D1 rozegrali zawodnicy z rocznika 2007, których prowadzi Tomasz Włoczewski, zwyciężając przy Łukasiewicza 34 z Pegazem Drobin 11:0. Na listę strzelców wpisali się: Jakub Sawicki, Adrian Ziemkiewicz (obaj po 3 trafienia), Bartosz Borowski, Martin Wawrzyńczak (po 2) i Marcel Mrozowski. Podobnie jak młodszych kolegów ich też nie czeka zbyt długa przerwa, bo w najbliższą niedzielę o 10:00 zmierzą się na stadionie Stoczniowca z Królewskimi w 7. serii spotkań.

Swój pojedynek 6. serii meczów ma już za sobą także SSM Wisła II prowadzona przez trenera Pniewskiego, która w miniony czwartek przegrała właśnie z Królewskimi 3:4. - Mecz nie mógł się dla nas lepiej rozpocząć, bo już w 1. minucie po lobie Damiana Tomali objęliśmy prowadzenie, a w 6., po stałym fragmencie gry, podwyższył Kamil Kuczyński - opisuje Pniewski. - Te bramki wprowadziły jednak w nasze szeregi zbyt dużo rozluźnienia, co wykorzystali przeciwnicy, choć muszę też przyznać, że dwa pierwsze gole dla rywali padły po ewidentnych spalonych. Jeszcze do przerwy odpowiedzieliśmy trafieniem Dominika Jąderki, ale w drugiej odsłonie pogrążyły nas własne błędy, przez które straciliśmy dwie kolejne bramki. Jeszcze w doliczonym czasie gry mieliśmy dwie 100-procentowe sytuacje, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Ta porażka boli tym bardziej, że do niekorzystnego wyniku dołożyliśmy po prostu słabą postawę, zwłaszcza w obronie, która do tej pory była naszym silnym punktem. W 7. rundzie meczów płocczanie zmierzą się w Gąbinie z tamtejszymi Błękitnymi - początek meczu w niedzielę o 10:00 

Po pauzie w poprzedni weekend na boiska wraca łączona drużyna 12- i 13-latków trenera Włoczewskiego, która w 4. kolejce I Ligi Okręgowej C2 podejmie przy Ł34 Soccera Słupno - mecz rozpocznie się w sobotę o 10:00.

Trzy i pół godziny później rozpocznie się domowe spotkanie 14-latków Łukasza Majewskiego, którzy w 7. serii “Ekstraligi” C1 zmierzą się z KS Legionovią.

Tego samego dnia i także z Legionovią zagrają piłkarze z rocznika 2003, których prowadzi Rajmund Koperek - mecz 7. kolejki “Ekstraligi” B1 zaplanowano na 16:00.

Dokładnie w tym samym czasie o punkty powalczą 15-latkowie Krzysztofa Kwasiborskiego, rywalizując na wyjeździe w 7. rundzie “Ekstraligi” B2 z KS Deltą Warszawa.

Dzień później, tj. w niedzielę, zaprezentują się podopieczni Piotra Górnickiego - 13-latków czeka wyjazd do Siedlec, gdzie w 7. serii “Ekstraligi” C2 zmierzą się z miejscową MKP Pogonią (początek o 12.45).

Jako ostatnia wystąpi drużyna do lat 19 Artura Serockiego, która o 15.45 w 7. kolejce “Ekstraligi” A1 rozegra wyjazdowy mecz z KS Legionovią.

 

 

 

Michał Michalak

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni