Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.

#TourDeBelek: Dublet Walczaka i wygrana z Jagą

W pierwszym meczu w trakcie obozu przygotowawczego w Turcji Wisła Płock pokonała Jagiellonię Białystok 3:1. Jedną bramkę zdobył dla nas Radosław Cielemęcki, a dubletem popisał się Tomasz Walczak.

Od pierwszych minut mecz był toczony w bardzo spokojnym tempie. W jednej z akcji urwał się Milan Kvocera, ale ciekawiej zrobiło się w okolicach dziesiątej minuty. Na prawej stronie futbolówkę dobrze odebrał Martin Sulek. Przełożył sobie przyjęciem piłkę na lewą nogę i od razu uderzył z dystansu. Piłka przeleciała jednak nad bramką Sławomira Abramowicza. Chwilę potem słowacki defensor popełnił błąd, przez co piłka trafiła pod nogi Mateusza Kowalskiego. Młody napastnik szybko podjął decyzję o strzale. Trafił jednak prosto tam, gdzie akurat stał Bartłomiej Gradecki. Nafciarze odpowiedzieli na to dwójkową akcją Mateusza Szwocha i Davo na lewej stronie. Hiszpan dobrze strzelił po długim słupku, ale po rykoszecie piłka minimalnie minęła bramkę i wyszła na rzut rożny, po którym nieudanie uderzał Filip Lesniak.

Później mieliśmy zablokowaną przez Steve’a Kapuadiego próbę Andrzeja Trubehy oraz niespodziewany strzał Radosława Cielemęckiego z dalszej odległości. Futbolówka nieznacznie minęła bramkę. W międzyczasie zobaczyliśmy jeszcze mocne dośrodkowanie Martina Sulka, gdy z problemami musiał piąstkować Sławomir Abramowicz. Po pół godziny gry ponownie wykazał się nasz golkiper. Tym razem wzorowo odbił piłkę po technicznej próbie Wojciecha Łaskiego. Niestety chwilę później ten sam zawodnik dopiął już swego, który po krótkim słupku pokonał wychowanka Wisły Płock. Po tej sytuacji szczęścia poszukał także Jakub Lewicki - bezskutecznie. Pod koniec pierwszej połowy strzelec gola jeszcze główkował, ale zdecydowanie zbyt lekko.

Po zamianie stron błyskawicznie udało nam się doprowadzić do wyrównania. Mateusz Lewandowski dobrze przytrzymał piłkę i odegrał ją do Radosława Cielemęckiego, a ten popisał się świetnym strzałem z dystansu. Przez kolejny kwadrans na boisku nie działo się zbyt wiele. Dopiero po godzinie gry wprowadzony z ławki Tomasz Walczak dobrze odegrał do Mateusza Szwocha. Jego próba została jednak odbita na rzut rożny, z kolei po nim nieudanie z dalszej odległości zaskoczyć bramkarza Jagiellonii Białystok starał się Radosław Cielemęcki. Po godzinie gry raz jeszcze z dalszej odległości uderzał Wojciech Łaski. Ponownie nie odnalazł jednak drogi do naszej bramki.

Na kwadrans przed końcem meczu wyszliśmy na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Mateusza Szwocha świetnym wolejem popisał się Tomasz Walczak. Minęło dosłownie kilka minut i… młody napastnik skompletował dublet! Tym razem skorzystał z przytomnego dogrania Dawida Kocyły. Na koniec meczu dobrą akcję przeprowadzili jeszcze nasi przeciwnicy. Ostatecznie po wrzutce Damiana Wojdakowskiego niecelnie strzelał Mateusz Kowalski.

Następna gra kontrolna jest zaplanowana na dzisiejsze popołudnie. O godzinie 15:30 zmierzymy się z Wisłą Kraków, a spotkanie zobaczycie na kanale YouTube WisłaPłockTV.

Wisła Płock - Jagiellonia Białystok 3:1 (0:1)

0:1 - Wojciech Łaski 31'

1:1 - Radosław Cielemęcki 47'

2:1 - Tomasz Walczak 75'

3:1 - Tomasz Walczak 80'

Wisła: 69. Bartłomiej Gradecki (46', 98. Jakub Burek) - 19. Martin Sulek, 25. Jakub Rzeźniczak (55', 77. Piotr Tomasik), 3. Steve Kapuadi, 21. Igor Drapiński - 14. Mateusz Szwoch, 23. Filip Lesniak, 7. Radosław Cielemęcki (71', 28. Paweł Chrupałła) - 27. Milan Kvocera (76', 46. Dawid Krzyżański), 17. Mateusz Lewandowski (71', 9. Dawid Kocyła), 11. Davo (55', 99. Tomasz Walczak).

Jagiellonia: 50. Sławomir Abramowicz (46', 66. Miłosz Piekutowski) - 19. Paweł Olszewski, 32. Miłosz Matysik, 4. Israel Puerto, 36. Jakub Lewicki - 27. Bartłomiej Wdowik, 22. Oliwier Wojciechowski, 8. Nené (61', 61. Hikaru Matsui), 77. Wojciech Łaski (70', 38. Damian Wojdakowski) - 60. Mateusz Kowalski, 74. Andrzej Trubeha (80', 29. Michał Samborski).

Żółta kartka: Wojciechowski.