Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Tym razem zaczynamy

 

Dopiero co w Gdańsku kończyliśmy 25. kolejkę LOTTO Ekstraklasy, a już w piątek przyjdzie nam zainaugurować 26. serię ligowych gier. Do Płocka zawita Pogoń Szczecin i już 15 marca około godziny 20:00 będziemy znali wynik najważniejszego meczu weekendu. Poza tym w sobotę i niedzielę rozegranych zostanie siedem pozostałych spotkań, z których najciekawiej zapowiadają się Derby Krakowa. 

Pierwsza tegoroczna przerwa reprezentacyjna rozpocznie się lada moment. Zbliżająca się pauza w rozgrywkach oznacza, że w 26. kolejce rywalizacja toczyć będzie się przez trzy, a nie tak jak zazwyczaj przez cztery dni. Tym razem ekstraklasowe zmagania w połowie marca zaczną się na Stadionie im. Kazimierza Górskiego, gdzie notujący zwyżkę formy Nafciarze podejmą rozbitą ostatnio Pogoń Szczecin. Piątek, 15 marca, godz. 18:00 - to dokładny termin najważniejszego wydarzenia w naszym mieście w najbliższych dniach.

Niewiele później w Poznaniu na murawę wybiegną natomiast gracze Lecha Poznań, którzy zagrają z Górnikiem Zabrze. Gdy wydawało się, że Kolejorz jest na fali wznoszącej drużyna Adama Nawałki przegrała na wyjeździe z beniaminkiem Miedzą Legnica przez co nieco oddaliła się od ligowego podium. Zespół Dominika Nowaka zanotował z kolei bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie.

Potknięcia poznaniaków nie wykorzystała ostatnio Jagiellonia Białystok, która po porażce ze Śląskiem Wrocław (0:2) awansowała do półfinału Pucharu Polski, a teraz przyjdzie jej zmierzyć się z Koroną Kielce. Ekipa Gino Lettieriego po nie najgorszym starcie wiosny w dwóch ostatnich meczach straciła... aż 10 bramek (1:4 z Zagłębiem Sosnowiec i 2:6 z Wisłą Kraków), dlatego też poprawa gry defensywnej w ich przypadku powinna być priorytetem przed starciem z punktującą u siebie w 2019 roku Jagą. Wygrywające przed własną publicznością po wznowieniu rozgrywek Zagłębie Sosnowiec w najbliższym czasie podejmie lidera LOTTO Ekstraklasy Lechię Gdańsk, która po trwającej długo serii bez porażki niedawno musiała uznać wyższość Zagłębia Lubin, a co więcej straciła także punkty grając przeciwko zawodnikom trenera Kibu Vicuny. W trzeciej sobotniej potyczce zaprezentuje się również inna czołowa siła ligi - Legia Warszawa, które w stolicy gościć będzie Śląsk Wrocław. Wrocławianie do tej pory podobnie jak zamykający stawkę beniaminek z Sosnowca triumfują w domu, a z delegacji wracają z niczym. Wojskowi dla odmiany zgarnęli w tej rundzie 60 procent z możliwej puli, ale przy Łazienkowskiej 3 powinni sobie poradzić. 

Piast Gliwice - Miedź Legnica to spotkanie, którym przywitamy ekstraklasę w niedzielę i faworytem tej konfrontacji bez dwóch zdań są gospodarze. Dobra postawa Piastunek doprowadziła do tego, że podopieczni Waldemara Fornalika wylądowała na podium, co jednak nie może uśpić czujności gliwiczan. Walcząca o utrzymanie Miedź na pewno zrobi wszystko, aby pokrzyżować plany miejscowych, lecz mimo wszystko nie wydaje się, aby legniczanie ugrali coś więcej niż remis. Najgorzej radząca sobie ze wszystkich Arka Gdynia (5 kolejnych porażek) uda się w podróż do Lubina, gdzie przyjdzie jej powalczyć z bardzo dobrze spisującym się i aspirującym do gry w grupie mistrzowskiej Zagłębiem. Przed Zbigniewem Smółką i jego zawodnikami nie lada wyzwanie, aby wreszcie przełamać złą passę. Passę zwycięstw Cracovii przerwali ostatnio Nafciarze, jednak Pasy szybko się podniosły i w derbach za wszelką cenę postarają się pokonać Wisłę. Wisłę, która gra mocno w kratkę, ale w derbach nie będzie to miało znaczenia, a obie strony bez wątpienia dadzą z siebie wszystko.

 

*****

 

TERMINARZ 26. KOLEJKI LOTTO EKSTRAKLASY

Wisła Płock - Pogoń Szczecin - 15 marca, 18:00
Lech Poznań - Górnik Zabrze - 15 marca, 20:30
Jagiellonia Białystok - Korona Kielce - 16 marca, 15:30
Zagłębie Sosnowiec - Lechia Gdańsk - 16 marca, 18:00
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław - 16 marca, 20:30
Piast Gliwice - Miedź Legnica - 17 marca, 15:30
Zagłębie Lubin - Arka Gdynia - 17 marca, 15:30
Wisła Kraków - Cracovia - 17 marca, 18:00

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni