Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Druga linia to gwarancja bramek!

 

Nie odkryjemy Ameryki, jeśli stwierdzimy, że za strzelanie bramek powinni odpowiadać przede wszystkim napastnicy. Kiedy jednak snajper nie może, tam pomóc musi ktoś inny. A z tego świetnie w Płocku wywiązywali się w tym sezonie piłkarze drugiej linii. Obok José Kanté, to właśnie zawodnicy ze środkowej formacji wypracowali dla nas najwięcej goli.

Co istotniejsze, nie mówimy tutaj o jednym, czy dwóch Nafciarzach, bo całość rozłożyła się na kilku graczy. Generalnie w podsumowaniu pomocników sklasyfikowaliśmy 11 graczy, z których 7 ma na swoim koncie większy lub mniejszy udział przy kolejnych golach Wisły Płock. Łącznie piłkarze drugiej linii zdobyli 23 bramki i zanotowali 29 ostatnich podań. Nie możecie zaprzeczyć - wynik imponujący!

Najefektywniejszym zawodnikiem zespołu był nie kto inny, jak Semir Štilić. Bośniak dołączył do nas w trakcie sezonu i musiało minąć trochę czasu zanim na dobre wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie drużyny Jerzego Brzęczka. Gdy już jednak wszystko zaczęło "grać", rozgrywający zaczął błyszczeć jak za swoich najlepszych lat i sezon zakończył ostatecznie z bilansem 4 bramek, 8 asyst, a do tego wywalczył jeszcze rzut karny.

Semir Štilić

Giorgi Merebashvili

Dominik Furman

Na przestrzeni ostatnich miesięcy równie ważnym ogniwem był także Giorgi Merebashvili. Gruzin kolejny raz udowodnił, że prezentuje nie tylko efektowny, ale i efektywny styl gry. Jego dorobek mógłby być zapewne lepszy, ale w kwietniowym spotkaniu z Wisłą Kraków doznał groźnej kontuzji. Niemniej 5 bramek, 5 asyst oraz 4 wywalczone karne to bilans więcej niż solidny.

Kilka bramek wypracował również Dominik Furman, który obok Cezarego Stefańczyka przebywał zdecydowanie najwięcej czasu na placu gry. Środkowy pomocnik może się pochwalić 36 rozegranymi meczami, w których na swoje konto zapisał 2973 minuty, 2 bramki i 7 asyst. Poza tym były gracz Tuluzy był też najczęściej karanym przez sędziów zawodnikiem Wisły. Arbitrzy upomnieli Furmiego aż 13 żółtymi i 2 czerwonymi kartkami. Prawie tyle samo czasu na boisku przebywał jego kompan – Damian Szymański. Szycha, podobnie jak Štilić, dołączył do nas już w trakcie sezonu, ale błyskawicznie wywalczył sobie pewne miejsce w pierwszej jedenastce. Efekt? Od debiutu z Górnikiem Zabrze opuścił tylko 2 mecze – oba z przymusu, bo za nadmiar żółtych kartek. A tych również uzbierał sporo, bo aż 11. Najważniejsze, że dołożył do tego 4 bramki i 2 asysty.

Damian Szymański

Nico Varela

Innym zawodnikiem, dla którego był to debiutancki sezon w Płocku, jest Nico Varela. Również on na liczbę otrzymanych szans nie może narzekać, bo łącznie wystąpił w 33 spotkaniach. Urugwajczyk był świetnym egzekutorem rzutów karnych i między innymi dzięki temu zdobył w minionym sezonie aż 8 bramek. Oprócz tego dwukrotnie zaliczał ostatnie podanie przy bramkach kolegów, a i sam wywalczył dwie jedenastki.

Nieco mniej punktów w klasyfikacji kanadyjskiej zdobył Konrad Michalak. Mimo wszystko młody skrzydłowy i tak obie rundy powinien zaliczyć do udanych. Wypożyczony z Legii Warszawa młodzieżowy reprezentant Polski wykręcił 1830 minut, podczas których zdobył bramkę z Górnikiem Zabrze oraz czterokrotnie asystował innym.

Rzadziej od młodszego kolegi grała dwójka innych kadrowiczów Czesława MichniewiczaDamian Rasak i Jakub Łukowski. Gdy jednak zachodziła potrzeba – wychodzili na boisko i spisywali się bardzo solidnie. Łukowski strzelił bramkę Wiśle Kraków w Pucharze Polski.

Konrad Michalak

Jakub Łukowski

Damian Rasak

Zestawienie zamyka trójka zawodników, którzy albo w tym sezonie już nie reprezentowali potem naszego klubu, albo już tego nie zrobią. Dodajmy, że do pomocników zaliczymy Mikołaja Lebedyńskiego, który uchodzi raczej za napastnika. Wzięliśmy jednak pod uwagę fakt, że we wszystkich 5 meczach w barwach Wisły w tym sezonie, Mikołaj wystąpił na pozycji numer 10. Przed odejściem do Jagiellonii Białystok 94 minuty zaliczył Piotr Wlazło, zaś 47 minut na swoim koncie uzbierał trapiony przez poważną kontuzję więzadeł Maksymilian Rogalski.

Warto dodać, że w kadrze pierwszego zespołu znajdował się także młody Krystian Ogrodowski, a z biegiem sezonu do treningów dorosłej drużyny został włączony Damian Szczepański.

 

POMOCNICY 2017/2018:

*****

Dominik Furman - 36 występów (2 973 minuty) - 2 bramki - 7 asyst - 13 żółtych kartek - 2 czerwone kartki

Damian Szymański - 29 występów (2 539 minut) - 4 bramki - 2 asysty - 11 żółtych kartek

Giorgi Merebashvili - 30 występów (2 283 minuty) - 5 bramek - 5 asyst - 5 żółtych kartek

Nico Varela - 33 występy (2 224 minuty) - 8 bramek - 2 asysty - 6 żółtych kartek

*****

Konrad Michalak - 30 występów (1 830 minut) - 1 bramka - 5 asyst - 3 żółte kartki

Semir Štilić - 27 występów (1 706 minut) - 4 bramki - 8 asyst - 4 żółte kartki

*****

Damian Rasak - 24 występy (1187 minut) - 2 żółte kartki

Jakub Łukowski - 16 występów (627 minut) - 1 bramka

*****

Mikołaj Lebedyński - 5 występów (345 minut) - 1 żółta kartka

Piotr Wlazło - 2 występy (94 miniuty)

Maksymilian Rogalski - 2 występy (47 minut)





ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni