Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Kibice na wysokości zadania

 

8 184 widzów pojawiło się w niedzielę 10 lutego 2019 roku na trybunach Stadionu im. Kazimierza Górskiego, podczas pierwszego tegorocznego meczu z Legią Warszawa. To najwyższa frekwencja na obiekcie przy Łukasiewicza 34 w sezonie 2018/2019. Pomimo niezbyt sprzyjającej aury na starcie piłkarskiej wiosny w lutym nasi kibice stanęli na wysokości zadania!

Ponad 8 tysięcy kibiców obecnych na Derbach Mazowsza to najlepszy pod tym względem wynik w bieżących rozgrywkach. Tym samym na trybunach stadionu przy Ł34 pojawiło się więcej widzów niż na inauguracji sezonu 2018/2019, gdy na spotkanie z Lechem Poznań przybyło 8 114 sympatyków. Jednocześnie to najlepszy wynik osiągnięty w ekstraklasowym lutym w historii, a wcześniej w tym miesiącu w Płocku graliśmy ze: Śląskiem Wrocław, dwukrotnie Zagłębiem Lubin, Górnikiem Zabrze oraz Cracovią.

Pierwsze wiosenne spotkanie było doskonałą okazją, aby przed płocką publicznością zaprezentowali się nowi zawodnicy. Cztery zmiany jakie względem poprzedniej konfrontacji z Arką Gdynia (3:3) przeprowadził w składzie trener Kibu Vicuna pozwoliły od razu zadebiutować dwóm pozyskanym przez nas zimą piłkarzom. Byli nimi Angel Garcia Cabezali i Ariel Borysiuk, a dodatkowo w 84. minucie na boisku pojawił się Grzegorz Kuświk, który zmienił Ricardinho.

Pojawienie się na boisku tej trójki spowodowało, że w sezonie 2018/2019 pierwsze występy w naszych barwach w LOTTO Ekstraklasie zanotowało już 10 zawodników, a w najwyższej klasie rozgrywkowej ta liczba zwiększyła się z 200 do 203.

Warto przy tym odnotować, że w 21. kolejce Dominik Furman został trzecim zawodnikiem Wisły Płock, który w sezonie 2018/2019 wyprowadzał kolegów na murawę jako kapitan. Partnerujący mu w środku pola Damian Rasak obejrzał z kolei czwartą żółtą kartkę i tym sposobem nie zagra w starciu z Jagiellonią Białystok (sobota, 16 lutego, godz. 15:30). Poza brakiem punktów za mecz z Legią to kolejna strata przed pierwszy wyjazdem w 2019 roku, choć nie pierwsza personalna, z którą musimy sobie poradzić.

 

 

LICZBY MECZU Z LEGIĄ WARSZAWA

1 - występy w naszych barwach zanotowali: Angel Garcia Cabezali, Ariel Borysiuk i Grzegorz Kuświk.

3 - Po Damianie Szymańskim i Bartłomieju Sielewskim Dominik Furman został trzecim piłkarzem Wisły Płock, który wyprowadzał kolegów na boisko jako kapitan w sezonie 2018/2019.

- zmiany w składzie na mecz ligowy względem ostatniego ubiegłorocznego pojedynku z Arką Gdynia (3:3) przeprowadził Kibu Vicuña. To druga z rzędu taka sytuacja odkąd hiszpański szkoleniowiec prowadzi Nafciarzy. Wymuszona poniekąd również odejściami Damiana Szymańskiego i Caló Oliveiry

5 - zawodnikiem, który w najbliższej wyjazdowej konfrontacji z Jagiellonią Białystok (sobota, 16 lutego, godz. 15:30) będzie musiał pauzować z powodu obejrzenia czwartej żółte kartki został Damian Rasak. Wcześniej z tego samego powodu pauzować musieli w tym sezonie: Adam Dźwigała, Giorgi Merebashvili, Cezary Stefańczyk i Patryk Stępiński.

8 - ligowy mecz rozegraliśmy w lutym. Dotychczasowy bilans to 3 zwycięstwa, remis i 4 porażki, bramki 12:12.

10 - zawodników w obecnych rozgrywkach zanotowało w naszych barwach swoje pierwsze występy w ekstraklasie. W meczu z Legią Warszawa byli to Cabezali, Borysiuk i Kuświk, a wcześniej: Marcin Warcholak, Mateusz Szwoch, Caló Oliveira, Ricardinho, Karol Angielski, Marcel Zapytowski oraz Bartłomiej Żynel,

203 - piłkarzy przynajmniej raz zagrało dla Wisły Płock w ekstraklasie. Najwięcej spotkań na koncie w najwyższej lidze ma Dariusz Romuzga (162), a z obecnych graczy Dominik Furman (88).

8 184 - widzów oglądało z trybun pierwsze tegoroczne Derby Mazowsza. To najlepsza frekwencja przy Ł34 w sezonie 2018/2019 i jednocześnie najlepsza w lutym w historii. 

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni