Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.

PP MZPN: Spokojny awans do ćwierćfinału

W ramach 1/8 finału Pucharu Polski MZPN Wisła II Płock mierzyła się na wyjeździe z Wektrą Zbuczyn. Nafciarze wygrali to spotkanie po bramkach Bartosza Zynka i Jana Krawczyka, dzięki czemu awansowali do ćwierćfinału rozgrywek.

Od pierwszego gwizdka płocczanom udało się przejąć inicjatywę. Już w trzeciej minucie mieliśmy dośrodkowanie Bartosza Zynka, po którym niedokładnie piłkę wybijał Emil Michalak. Wszystko skończyło się na nieczystym strzale Łukasza Mościckiego z lewej nogi. Następnie raz jeszcze w rolę podającego wcielił się były piłkarz Zagłębia Lubin, ale tym razem nie skorzystał z tego Kamil Dąbrowski, którego zbyt lekki strzał bez problemów złapał Damian Krasucki. Kilka minut potem z szesnastego metra strzelał z powietrza Zynek, ale swego dopiął dopiero w siedemnastej minucie. Wówczas popisał się świetnym uderzeniem z daleka, czym otworzył wynik spotkania.

Zawodnicy Wektry Zbuczyn nie podłamali się stratą bramki, a wręcz przeciwnie, bo dwukrotnie sprawdzili czujność w bramce Bartłomieja Żynela. W pierwszej sytuacji z rzutu rożnego chciał go zaskoczyć Damian Prokurat, z kolei w drugiej wygrał pojedynek sam na sam z Michałem Mruzem, który dostał długie podanie od kolegi z zespołu. Na szczęście za napastnikiem wracał Beniamin Czajka, który wywarł na nim presję, a potem wyjaśnił całą sytuację. Później mieliśmy niecelną główkę naszego kapitana po dośrodkowaniu Zynka, po czym gra przeniosła się raczej do środka pola. Dopiero pod koniec pierwszej części gry Kacper Wiśniewski zagrał przez środek do Gabriela Wiącka. Ten dobrze się obrócił i płasko strzelił na bramkę rywali, ale zrobił to zbyt lekko.

Po zamianie stron pierwsi groźniejszy atak przeprowadzili podopieczni Marka Brzozowskiego. Z lewej strony dobrze w pole karne zacentrował Kuba Zieliński. Całą akcję nożycami kończył Zynek, co na raty obronił jednak Krasucki. Później niespodziewanie do głosu doszli jednak piłkarze Wektry. Najpierw niepewnie głową w stronę Żynela zgrywał Piotr Dominik. Do futbolówki biegł Mruz, ale dobrze interweniował nasz bramkarz. Zaraz potem w naszej szesnastce odnalazł się Damian Golec. Po zejściu z prawej strony szukał szczęścia technicznym uderzeniem, ale nieznacznie przeniósł piłkę nad poprzeczką. Na nieco ponad dwadzieścia minut do końca spotkania sfaulowany w polu karnym został Dawid Szczepanik. Jedenastkę na bramkę zamienił Jan Krawczyk. Kilka minut potem mieliśmy jeszcze niecelny strzał z daleka Kamila Dąbrowskiego, a następnie akcję Zynka. Po niej nieczysto głową strzelał w trudnej sytuacji Krawczyk.

Znacznie groźniej było po tym, gdy Zynek wrzucał w pole karne. Tam źle wybił obrońca, dzięki czemu z powietrza mógł uderzyć Kuba ZIeliński. Na rzut rożny odbił to jednak Krasucki. Po tym stałym fragmencie lekko główkował z kolei Krawczyk. Zbyt mało siły w swoją próbę włożył potem również Fryderyk Gerbowski, który wykonywał z bliskiej odległości rzut wolny. Na sam koniec dobrą okazję na zdobycie gola w swoim oficjalnym debiucie w drużynie rezerw zmarnował Paweł Kwaśniewski. Niestety przestrzelił po świetnym dograniu Gerbowskiego. W ostatniej akcji meczu po szarży Krawczyka sędzia podyktował dla nas rzut karny, którego nie wykorzystał jednak Gerbowski. Niemniej i tak wygrywamy wyjazdowy pojedynek 2:0 i meldujemy się w ćwierćfinale Pucharu Polski MZPN.

Następne spotkanie młodzi Nafciarze rozegrają już w sobotę 1 maja. Wówczas zmierzymy się na wyjeździe z Nadnarwianką Pułtusk. Początek o godzinie 11:00.

Wektra Zbuczyn - Wisła II Płock 0:2 (0:1)

0:1 - Bartosz Zynek 17'

0:2 - Jan Krawczyk 69' (rz. k.)

Wektra: 91. Damian Krasucki - 18. Jakub Grodzicki (57', 33. Kamil Bobryk), 24. Emil Michalak (90', 2. Mateusz Tyszkiewicz), 4. Dominik Piekutowski, 6. Damian Prokurat - 19. Przemysław Jasiński, 3. Kamil Golec (68', 33. Jakub Bobryk), 34. Jan Mruz (87', 31. Patryk Żółkowski) - 26. Jakub Rzewuski (87', 21. Bartosz Chomka), 9. Michał Mruz (82', 32. Cezary Kruk), 5. Damian Golec.

Wisła II: 93. Bartłomiej Żynel - 23. Piotr Dominik (60', 18. Mateusz Jeznach), 5. Beniamin Czajka, 14. Kacper Wiśniewski - 19. Dawid Szczepanik (68', 26. Paweł Kwaśniewski), 8. Łukasz Mościcki (46', 95. Paweł Błaszak), 7. Damian Kacperski (46', 6. Fryderyk Gerbowski), 22. Filip Potrawiak (46', 96. Kuba Zieliński) - 99. Kamil Dąbrowski (79', 16. Adam Kępczyński) - 20. Bartosz Zynek, 11. Gabriel Wiącek (46', 9. Jan Krawczyk).

Żółte kartki: Rzewuski, Piekutowski.