Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Sześciu zagrożonych

 

Po 31 żółtych kartek po 18. kolejkach PKO BP Ekstraklasy mają na koncie zawodnicy Legii Warszawa i Wisły Płock. Do tej pory z tego powodu w stołecznej ekipie pauzować musiało trzech piłkarzy natomiast w naszych szeregach przymusowo odpoczywał jedynie Damian Rasak. Przed sobotnimi Derbami Mazowsza zagrożonych łącznie jest z kolei aż sześciu zawodników.

Na niewiele przed końcem rundy jesiennej sezonu 2019/2020 grono zagrożonych w drużynie Radosława Sobolewskiego liczy pięć osób - dokładnie tyle samo co przed tygodniem. Przeciwko Lechii Gdańsk żaden z naszych graczy nie został ukarany żółtą kartką, dlatego też wciąż uważać muszą: Grzegorz Kuświk, Jakub Rzeźniczak, Mateusz Szwoch, Piotr Tomasik oraz Alan Uryga. W sytuacji, w której któryś z nich już 14 grudnia w Warszawie obejrzy żółtą kartkę automatycznie wyeliminuje się z ostatniego w 2019 roku spotkania z Piastem Gliwice (sobota 21 grudnia godz. 17:30) tydzień później. 

W Legii Warszawa w takim samym położeniu znajduje się natomiast jedynie jeden z podstawowych środkowych obrońców Igor Lewczuk, który jeśli zostanie upomniany w meczu z Wisłą Płock nie będzie mógł zagrać w 20. serii rozgrywek przeciwko Zagłębiu Lubin. Wcześniej zaś szkoleniowiec Wojskowych Aleksandar Vuković musiał radzić sobie z absencjami Artura Jędrzejczyka, Luisa Rochy oraz José Kanté.

 

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z regulaminem rozgrywek zawodnik musi pauzować:
- po czwartym napomnieniu - 1 mecz
- po ósmym napomnieniu - 1 mecz,
- po dwunastym napomnieniu - 2 mecze,
- przy każdym kolejnym co czwartym napomnieniu (szesnastym, dwudziestym itd.) - 2 mecze.

 

ZAGROŻENI (3. ŻÓŁTE KARTKI):

- Igor Lewczuk (Legia Warszawa),

- Grzegorz Kuświk, Jakub Rzeźniczak, Mateusz Szwoch, Piotr Tomasik, Alan Uryga (Wisła Płock).

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni