Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Tydzień zagraniczny

 

Przez lata w naszym klubie występowało wielu obcokrajowców. Największą grupę stanowią oczywiście Europejczycy, choć nie brakowało przybyszów z Afryki, Ameryk Północnej i Południowej czy Australii. Wciąż nieodkryta pozostaje Azja, choć niegdyś testowaliśmy piłkarza z Japonii (ktoś pamięta jak się nazywał?). W związku z zaistniałą sytuację postanowiliśmy, że najbliższy tydzień będzie tygodniem obcokrajowców, w którym postaramy się wybrać jedenastkę najlepszych zagranicznych reprezentantów w historii Wisły Płock!

Od wtorku 24 codziennie będziemy zapraszać Was do wzięcia udziału w zabawie. Każdego kolejnego dnia będziemy krótko przedstawiać grupy zawodników z poszczególnych formacji (bramkarze, obrońcy, pomocnicy, napastnicy), z których najmniej liczną na pewno będą Ci pierwszy, lecz im dalej w las, tym zadanie będzie zapewne trudniejsze. 

Pierwszymi piłkarzami z zagranicy wiosną 1992 roku zostali dwaj Gruzini Timur Schalidze i Wato Schoidze, a kolejnym w zestawieniu był Ukrainiec Roman Grygorczuk.  Z czasem rola obcokrajowców w płockim klubie rosła. Były sezony, w których strzelali oni więcej goli od Polaków, czy zostawali najlepszymi snajperami drużyny. W samej ekstraklasie na listę strzelców wpisywało się 29 zawodników z 17 krajów, którzy zdobyli łącznie aż 115 bramek.

 

Kto zasłużył na miejsce w najlepszej zagranicznej jedenastce Wisły Płock?

Tego dowiemy się już w sobotę 28 marca, gdy podliczymy wyniki naszego głosowania! 

Bądźcie czujni! 

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni