Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Żegnamy Lebedyńskiego i Kuna
 

Przebywający ostatnio na wypożyczeniach w klubach występujących w Nice I lidze: Mikołaj Lebedyński (Górnik Łęczna) i Dominik Kun (Pogoń Siedlce) 1 lipca 2018 roku przestaną być piłkarzami Wisły Płock. Klub nie zdecydował się na przedłużenie kontraktów z tymi zawodnikami.

Lebedyński Nafciarzem został 28 października 2014 roku. Najlepiej radził sobie w sezonie 2015/2016, w którym wywalczyliśmy awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Wtedy też napastnik pochodzący ze Szczecina został najlepszym strzelcem drużyny z 13 bramkami na koncie.

 

 

W kolejnych rozgrywkach Mikołaj wystąpił w trzech meczach, po czym udał się na wypożyczenie do pierwszoligowego GKS-u Katowice, którego trenerem był wówczas Jerzy Brzęczek. W zespole ze Śląska strzelił 3 gole w 27 spotkaniach. Przed rozpoczęciem zakończonego w maju sezonu wrócił do Płocka i jesienią 2017 pięć razy pojawił się na boisku (345 minut). Wiosnę spędził już w Górniku Łęczna, gdzie w 13 meczach zanotował jedną asystę. Łącznie w barwach Wisły Płock zaliczył 57 występów, w których 17 razy wpisał się na listę strzelców.

Kun naszym zawodnikiem został natomiast dziesięć miesięcy później - 28 sierpnia 2015. Dominik w sumie zagrał w 34 spotkaniach niebiesko-biało-niebieskich, w których strzelił jednego gola i dołożył do niego 4 ostatnie podania. Ostatni rok spędził w Siedlcach, gdzie w czasie 21 występów dla Pogoni zdobył 3 bramki i odnotował jedną asystę. 

Mikołaj, Dominik - dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia w dalszych karierach!

 

fot. Jakub Gruca, Piotr Kucza / 400mm.pl

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni