Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Najlepszy start trenera Sobolewskiego!

 

19 punktów po 11. kolejkach sezonu to wynik jakiego nigdy wcześniej nie osiągnął żaden ze szkoleniowców Wisły Płock. Do tej pory najlepsze rezultaty osiągali: Jerzy Kasalik, Mirosław Jabłoński oraz Jerzy Brzęczek, lecz nawet oni nie mogą równać się z trenerem Radosławem Sobolewskim! 

Przed laty nieco mniej imponujące rezultaty na takim samym etapie rozgrywek jako pierwsi wykręcili Jerzy Kasalik (9 meczów) i Adam Topolski (2 mecze), których Petro Płock w sezonie 1999/2000 po 11. kolejkach miało na koncie 17 oczek. Beniaminkowi, w którego szeregach grali wtedy między innymi... Radosław Sobolewski i Piotr Soczewka, pozwoliło to zajmować 7. miejsce w tabeli. Później nieco zjechaliśmy w dół, ale ostatecznie udało się wywalczyć historyczne utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej! 

Takim samym wynikiem w rozgrywkach 2003/2004 mogli pochwalić się podopieczni Mirosława Jabłońskiego, którzy byli wtedy sklasyfikowani na 5. pozycji, którą utrzymali zresztą do końca sezonu. Przez rok był to nasz najlepszy wynik w ekstraklasie. Również na piątej lokacie ligowe zmagania zakończyła drużyna Jerzego Brzęczka, która w kampanii 2017/2018 październikową przerwę reprezentacyjną rozpoczynała z 17 punktami. Poza selekcjonerem reprezentacji Polski po naszym powrocie do grona najlepszych w 2016 roku zespół na początku sezonów prowadzili również Marcin Kaczmarek i Dariusz Dźwigała. Ten pierwszy zdobył 15, a następca Brzęczka tylko 10 punktów. 

Z trzynastu dotychczasowych startów w rozgrywkach ekstraklasy obecny jest więc najlepszy, a przecież trzeba uczciwie przyznać, że nic tego nie zapowiadało. Po 3. kolejkach pod wodzą trenerów Leszka Ojrzyńskiego, Patryka Kniata i Krzysztofa Sobieraja Nafciarze mieli na koncie zaledwie jeden punkt za remis z Górnikiem Zabrze (1:1), a dwa miesiące później na naszym koncie jest ich już znacznie, znacznie więcej. Wraz z dobrymi wynikami przyszedł również wyraźny skok w tabeli - na 4. miejsce! 

Osiem ligowych meczów pod wodzą nowego szkoleniowca to poza debiutancką przegraną z mistrzem Polski Piastem Gliwice (0:1) i kompletnie nieudanym spotkaniu z Zagłębiem Lubin (0:5) aż 6 zwycięstw! W tym z aktualnym liderem Pogonią Szczecin (2:1), po wielu latach u siebie z Legią Warszawa (1:0) i Wisłą Kraków (2:1), a także z beniaminkami z Łodzi i Częstochowy (po 2:1) oraz Arką Gdynia (4:1).

Wygrywając cztery ostatnie spotkania wyrównaliśmy najlepszą serię kolejnych zwycięstw (4) w ekstraklasie, którą niedawno wyrównał Leszek Ojrzyński, a przez długi czas należała do Mirosława Jabłońskiego. Żeby tego było mało na Stadionie im. Kazimierza Górskiego wciąż jesteśmy niepokonani, a gościliśmy ŁKS, Legię, Wisłę i Arkę. Co więcej gdyby stworzyć tabelę od dnia, w którym Radosław Sobolewski rozpoczął pracę w Wiśle Płock (6 sierpnia) bylibyśmy liderem ekstraklasy! Oby tak dalej!

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni